Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Виділили кошти на розкопки Підборецького монастиря в Дубні

10:13 28.07.2020
345

У Відділі культури і туризму Дубенської міської ради замовили послуги з організації та проведенні розкопок Підборецького монастиря (1592-1832), заснованого князями Острозькими.

Традиційно розкопки проводитиме МГНО «Дубенський археологічний осередок», яка виграла у тендері. Про це йдеться на сайті публічних закупівель Prozorro.

На проведення археологічних розкопок з бюджету виділили 15 тисяч гривень.

Досі відомостей про пам'ятку знайшли небагато, тому археологи продовжують працювати над пошуками. Історики вважають, що крім монастиря, у зазначеній місцині залишали сліди проживання первісні мисливці наприкінці кам'яного віку.

Імовірно, тут є залишки слабо вивченої на Волині землеробської культури мідного віку, нащадків однієї з хвиль тогочасних мігрантів з Прикарпаття –- маліцької культури Також, за логікою пошуковців давніх артефактів, в долині Ікви, де тривають розкопки, повинні бути матеріальні свідчення загальноєвропейського шнурового горизонту епохи бронзи, землеробських племен ранньозалізного віку. Саме ці племена входили в культурний простір ранньої Скіфії, що передувала появі слов'яни часів Володимира Великого.

Читайте також: Дубенські рятувальники пильнують безпеку краю з початку ХІХ століття: історія пожежної частини

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
6 серпня
Вчора
04.08.2020
03.08.2020
02.08.2020
01.08.2020
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю