Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Дубенчани можуть отримати та витратити мільйон з бюджету України на власну ідею

12:30 14.09.2020
639

Будь-хто з жителів Дубна та району має можливість отримати фінансування з держбюджету на впровадження власного проєкту розвитку краю, долучившись до Всеукраїнського громадського бюджету

Про те як жителі Рівненської області можуть долучитися до розвитку регіону, отримавши на ідеї кошти з держбюджету - розповідає прес-центр Рівненської облдержадміністрації.

Для дубенчан історія участі в громадському бюджеті - не нова. Адже чимало ідей вже вдалося впровадити за кошти бюджету участі, громадського бюджету. На авторські ідеї , в яких ініціативні краяни мають можливість проявити своє бачення розвитку міста, в бюджеті міста депутатським корпусом передбачені кошти. А самі проєкти обираються на конкурсній основі. Так, наприклад, у Дубні в мікрорайоні "Підборці" з'явилися антивандальні тренажери за ініціативи дубенчанина та підтримки активних краян. Також впроваджено чудовий проєкт дерев'яних скульптур в центральному сквері, які виконав місцевий митець Микола Бондарчук. Щороку бажаючих долучитися до проєкту більшає, а й відповідно - ажіотаж довкола конкурсу. На кожну ідею можна отримати більше 100 тис грн.

Тепер же можна долучитися і до більш масштабного проєкту - регіонального, проявивши власне бачення розвитку області. А гроші на авторські ідеї передбачені у державному бюджеті. Більші масштаби - більші кошти.

Всеукраїнський громадський бюджет (ВГБ) – це нова для України демократична практика, яка дозволяє громадянам пропонувати проєкти регіонального розвитку, які втілюватимуться коштом спеціального державного фонду. Цьогоріч на реалізацію конкурсу на Рівненщині передбачили 2,6 млн грн. Ці кошти передбачені у межах фінансування Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) на поточний рік, зауважив очільник краю Віталій Коваль.

За його словами, відтепер громадяни зможуть самі визначати, на які проєкти спрямовувати кошти ДФРР.

Це дієвий інструмент в руках активних мешканців області. «Всеукраїнський громадський бюджет» відкритий, побудований на рівних умовах і на засадах прозорості. Це крок, який наближає нас до європейських правил публічного адміністрування, - наголошує голова Рівненської ОДА.

Відомо, що розміщуватимуть обласні проєкти ВГБ на єдиній онлайн-платформі.

Ініціатором проєкту може бути повнолітній громадянин України, який проживає на території області, місцеві органи влади, наукові установи та громадські організації, які здійснюють діяльність у межах Рівненщини.

Проєкти, які подаватимуться ініціаторами на Всеукраїнський громадський бюджет, повинні відповідати таким основним вимогам:

- загальна кошторисна вартість «м’яких» проєктів повинна складати понад 1 млн грн;

- відповідність Державній стратегії регіонального розвитку та Стратегії розвитку Рівненської області;

- спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти ВГБ, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання коштом місцевих бюджетів;

- питання реалізації проєкту знаходиться у межах повноважень органів місцевого самоврядування;

- наявність співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10% від вартості проєкту;

- завершення реалізації проєкту у поточному році.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 вересня
Сьогодні
Вчора
22.09.2020
21.09.2020
20.09.2020
19.09.2020
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю