На Дубенщині під час збирання грибів у чоловіка стався інсульт

19 Жовтня 2020, 16:45
2324

За добу 18 жовтня у п'яти районах Рівненщині в лісі заблукали громадяни, що збирали гриби. У двох районах пошуки досі тривають.

За минулу добу у лісах Рівненського, Дубенського, Костопільського, Сарненського та Зарічненського районів заблукали громадян, що збирала гриби. Про це повідомляють у Головному управлінні ДСНС у Рівненській області.

До пошуків залучені поліцейські, лісники, рятувальники та місцеве населення.

У Рівненському районі жінку з чоловіком та дитиною знайшли лісники після того, як вони змогли додзвонитися на номер «101» і повідомити  рятувальників приблизне своє місцезнаходження. Співробітники ДСНС одразу ж скоординували до них працівників лісової охорони. 

У Дубенському районі чоловіка, що заблукав знайшли з ознаками інсульту інші грибники, які викликали бригаду швидкої медичної допомоги. Чоловіка госпіталізували до лікарні.

У Сарненському районі чоловік самостійно зміг вийти з лісу. Наразі він вдома.

Продовжують пошуки чоловіка 1963 року народження у Костопільському районі та чоловіка 1974 року народження у Зарічненському районі. 

Читайте також: На Дубенщині піротехніки знищили п‘ять боєприпасів часі Другої світової війни

Рятувальники ДСНС закликають мешканців бути обережними під час відпочинку та збиранні грибів.
Не йдіть у незнайомі місця, особливо якщо це важкопрохідна чи болотиста місцевість.

Рятувальники вказують декілька порад, які варто використати, якщо ви заблукаєте.

Сучасна людина, заблукавши у лісі з мобільним телефоном під рукою, може зателефонувати до рятувальників за номером 112 й без sim-карти, якщо це територія не вашого оператора зв'язку. Головне, щоб людина могла пояснити, де знаходиться. Але все ж таки, якщо ви заблукали у лісі, й мобільний телефон вам не допоможе, що робити?

Якщо ви зрозуміли, що заблукали, зупиніться і спокійно огляньте все, що бачите навколо себе. Вслухайтеся в звуки лісу. Гавкіт собак (чути на відстані 2-3 км), голоси людей, звуки працюючої техніки або залізниці (поїзд чути на відстані до 10 км)- все це може підказати напрямок руху.

Може допомогти високе дерево, на яке вийде влізти і оглянути околиці з висоти. Якщо ви додзвонилися до рятувальників і впевнені, що вас шукають, краще залишатися на одному місці і розвести вогонь. Дим покаже місце вашого розташування.

Можна стукати час від часу по дереву палицею, ці звуки можна почути на великій відстані.

Якщо при огляді ви виявили стежку, визначте, чи не звіряча вона. Стежка тварин, звичайно, виведе вас до водопою, а від нього ви зможете знайти струмок або річку. Рухаючись за течією рано чи пізно вийдете до населеного пункту. Але зустрічатися з дикими тваринами зайвий раз не варто. Якщо гілки кущів змикаються в районі ваших грудей, значить, стежка звіряча. Будьте уважні!

У відсутності денного світла не варто рухатися далі. Організуйте собі місце для сну: до настання темряви зберіть запаси палива з розрахунком, щоб вистачило до ранку, і матеріал, щоб розвести багаття. Окопайте (або очистіть) територію багаття, запасіться водою для пиття і для профілактики пожежі в суху погоду.

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024