стрічка

Українці зможуть змінити місце реєстрації онлайн

21 Листопада 2021, 10:15
Українці зможуть змінити місце реєстрації онлайн 244
Українці зможуть змінити місце реєстрації онлайн

Реєстрація місця проживання онлайн стане доступною для кожного українця вже зовсім скоро. 

Основні норми закону набирають чинність з 1 грудня 2021 року. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Змінити зареєстроване місце проживання онлайн можна буде значно простіше в Дії. Для цього потрібно 10-15 хвилин на заповнення заяви в Дії та онлайн-підтвердження власника житла, заявив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«З 1 грудня поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації. Послуга займатиме не місяць, а всього 5-10 хвилин. Якщо ви прописуєтеся там, де проживаєте на даний момент, то достатньо буде вказати адресу, підписати КЕПом (кваліфікований електронний підпис – ред.), отримати згоду власника – і все. Ця послуга заощадить багато часу українцям», – зазначив Михайло Федоров.

Також міністр підкреслив, що впровадження послуги спростить відвідування військкоматів для чоловіків. Їм більше не потрібно буде ходити до установи при переїзді кожного разу – військкомати будуть отримувати цю інформацію щоразу автоматично.

Також новий закон дасть змогу оформлювати пенсію чи медичну допомогу саме за місцем проживання.

Крім того, якщо під час експериментального проєкту скористатися послугою могли тільки українці, які мають ID-картку, то після ухвалення законопроєкту та запуску послуги у всій країні змінити місце реєстрації в Дії зможуть і власники «паспортів-книжечок».

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює в семи містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя.

Коментар
25/01/2022 Вівторок
25.01.2022
24.01.2022