Житель Дубенщини отримав умовне покарання за пропаганду комунізму

18 Вересня 2022, 12:35
Житель Дубенщини отримав умовне покарання за пропаганду комунізму 453
Житель Дубенщини отримав умовне покарання за пропаганду комунізму

60-річний житель Дубенщини отримав три роки умовно за поширення пропаганди комунізму.

Про це Район.Дубно стало відомо з вироку Дубенського міськрайонного суду.

У суді довели, що чоловік поширював на своїй сторінці в «Однокласниках» пропаганду комуністичних цінностей. Свою вину підсудний визнав повністю та підписав угоду про винуватість.

Чоловік є уродженцем села Горбунівка Кемеровської області, але останні 30 років він проживає в Україні.

У період з лютого по травень 2022 року чоловік на своїй сторінці у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» поширював дописи з комуністичною символікою, зокрема, зображення серпа, молота та п'ятикутної зірки. Також він репостив цитати керівника СРСР. Судячи зі скриншотів його дописів, які раніше публікували правоохоронці, йдеться про Сталіна.

Також на одній з картинок з комуністичним прапором, яку поширив чоловік, був напис «це прапор СРСР, моєї батьківщини».

Вдома у чоловіка провели обшуки, в ході яких вилучили паспорт громадянина Росії, ноутбук, телефон, а також DVD-диск, на коробці якого була зображена георгіївська стрічка.

Чоловікові вручили підозру в порушенні ч.1 ст. 436-1 ККУ (поширення комуністичної символіки), що передбачає максимум до п'яти років ув'язнення.

У суді він визнав свою провину та розкаявся. Ще до судового засідання він зазначав поліцейським, що нібито змінив свої погляди на війну Росії проти України. Відомо, що він підписав з прокурором угоду про визнання винуватості. Пом'якшуючою обставиною стало те, що чоловік розкаявся. Обтяжуючих обставин суд не знайшов.

Суддя затвердив угоду та призначив чоловікові три роки умовно. Також він повинен заплатити майже 24 тисячі гривень за експертизи, проведені у ході слідства. Крім того, суд постановив знищити DVD-диск з зображенням георгіївської стрічки.

Читайте також: На фронті загинув військовослужбовець родом з Дубенщини

 

Коментар
03/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023