У Радивилові відтворювали давні традиції Купала

07 Липня 2023, 11:04
На Дубенщині відтворювали давні традиції Купала 344
На Дубенщині відтворювали давні традиції Купала

У Радивилові, що на Дубенщині, провели народно-обрядове дійство «Ой на Івана, та й на Купала». Локацією для проведення благодійного заходу став берег ставка «Молодіжний», де були розташовані фотозони, діяла виставка тематичних робіт «Мавка» місцевої художниці Оксани Петровської та облаштовано сцену просто неба.

Про це йдеться на сторінці громади у фейсбуці.

Мистецька програма «Купальський вогнецвіт» представила гостям зустрічі народно-обрядову інсценізацію, з відтворенням давніх традицій.

Творчі колективи міського Будинку культури та його філіалів у старостинських округах громади, презентували тематичні художні номери, купальські ігри та хороводи. Відбулось прикрашання купальського деревця.

На локації діяли творчі майстерні, зокрема – із заплітання коси «Коса – дівоча краса» та із вінкоплетіння.

Для спортивно активних гостей свята тренери КДЮСШ організували можливість повправлятись у підійманні ваги, перетягуванні линви, метаннях довбні. Переможцям були передбачені призи.

Традиційним розділом купальської зустрічі були смачні частування: а це – кулінарний майстер-клас «Чар-борщ»; молодильні настоянки; «Гурман-чай» від працівників Радивилівської центральної міської бібліотеки.

Фінальним штрихом купальського заходу стала традиція пускання дівчатами віночків на річкову воду, аби, за народним повір’ям, знати, з якого боку чекати на судженого.

Коментар
03/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023